AM
Soru Sahibi
18 Temmuz 2014 15:46

KOLESTEROL

hocam saygılar yenı yaptıgım tahlıl sonuclarını yazıyorum degerlı gorusunuzu almak ıtıyorum tkoles 244 tıg 200 hdl 55 vldl 41ldl 147 hbac1 5*1 ferrıtın 47 demır 139 demır baglama 223 tsh 1*38 kolesterol hapı almam dogru olurmu pre dıyabetım var HOCAM SONUCLAR NASIL onerınıze tesekkurler tam hemogram normalaclık seker *** *** ** tokluk azamı 150ı asmıyor LDLYI NASIL DUSUREBILIRIM SIGARA ALKOL KOTU ALISKANLIK YOK YURUYUS YAPIYORUM

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu bulgularınızla kolesterol düşürücü almanıza gerek yok. Diyetinize dikkat edin ve haftada en az 4 gün bir saat tempolu yürüyüş yapın. Yürüyüş hızınız konuşmanıza izin veren ama şarkı söyleyemeyeceğiniz bir hızda olsun. Bu egzersizin sizin gibi kişiler için hem kalp hastalıklarından, hem de diyabetten koruyucu etkisi var. Ayrıca kilonuzu kontrol etmenizi sağlar, dinçliğinizi artırır ve sizi formda tutar.

18 Temmuz 2014 17:30