6 Aralık 2015 22:15

Kök kanal tedavisinin ömrü varmıdır bir süre sonra tekrar ağrırmı

Merhaba hocam 16 yaşındayım bir konu hakkında bilgi almak istiyorum acaba erken yaşta kanal tedavisi yapılması uygunmudur ve birde en önemlisi genç yaşta yapılan kanal tedavilerinin ömrü nedir acaba geçiçi bir süreliğinemi ağrıyı keser yada kanal tedavisi yaptıktan 20 30 yıl sonra veya daha ileriki yaşlarda kanal tedavisi yapılan diş ağrırmı bir ömrü varmıdır yoksa kalıcımıdır kanal yapılan diş daha hiç ağrımazmı bu konu hakkında detaylı bilgi verirmisiniz acaba yaş 16

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Remzi Ülgen
Diş Hekimi , Koruyucu Diş Hekimliği (Çocuk Diş Hekimliği)

Özgür... 16 yaşında kanal tedavisi yaptırıyorsan dişlerini daha özenli korumalısın. Kanal tedavisi diğer dişler gibi çok uzun yıllar kullanılabilir. Ancak kron kısımları kuru ağaç gibi yıllar içinde daha kırılgan olur. İleride kaplama yaptırmanda yarar var. Geçmiş olsun.

11 Aralık 2015 18:04