ÇS
Soru Sahibi
3 Eylül 2021 00:06

Kızlık zari

Merhaba hocam iç dudakları ve dış dudakları sürekli çekiştirerek gerdirerek bakmak sağa sola açtırarak bakmanın kızlık zarına kötü bir etkisi var mıdır ? Bazı doktorlar bozulur bazısı bozulmaz demişler bunun zara bir zararı olur mu ? Birde dış dudakları böyle cekistirmekle sarkma gevşeme meydana gelir mi

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

hayır kızlık zarı bozulmaz. Ancak iç ve dış dudaklarda sarkma gevşeme yapabilir.

3 Eylül 2021 15:39
ÇS
Soru Sahibi

Bu sarkan dokular hiç dokunmasam zamanla kendini toplar mi ? Birde pelvik egzersizleriyle sıkılaşma olur mu ?

4 Eylül 2021 00:00
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

pelvik egzersizler vajina içini sıkılaştırmak için yapılır, iç ve dış dudakları toplamaz.

5 Eylül 2021 17:33
ÇS
Soru Sahibi

Sporla sıkılaşma olur mu peki

5 Eylül 2021 19:07
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

hayır, ilgisi yok. iç ve dış dudaklarda sarkma varsa cerrahi yöntemlerle düzeltilebilir, labioplasti operasyonu veya labia majoraplasti gibi. Randevu için Tel: *** *** **

8 Eylül 2021 15:18
ÇS
Soru Sahibi

Bir de şey sormak istiyorum kilo alıp vermeyle de bu şekilde sarkma incelme meydana gelir mi

8 Eylül 2021 16:18
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

evet, olabilir. Düzeltiyoruz.

9 Eylül 2021 16:56