YA
Soru Sahibi
10 Ekim 2020 15:48

Kızlık zarı

Merhaba. Bir ay önce birliktelik yaşadım. Ve çok zorlandım. İki üc damla Birkan geldi. Bir daha zorlamadık. Dün bir kez daha yaşadık. Ve yine çok zorlandım. Biraz fazla kan geldi. Simdi ise seyrek kahverengi akıntı var. Fakat zarın orda dışarı çıkmış parca gibi bir şey var. Ve dokununca yanma oluyor. Bu nedir? Ve neden bu kadar zorlanıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nazlı Korkmaz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İlk zamanlarda ilişkiye alışıncaya kadar zorlanmanız çok normal...Bu süre zarfında daha rahat olması için kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz...zarın orda ortaya çoktan doku ise hymen dediğimiz kızlık zarının parçalanması ile ayrılmış yapı..kızlık zatı kalın olan kişilerde daha belirgin olabilir;çok rahatsız ediyorsa lokal koşa bir işlemle alınabilir...Yanma ise balayı sistiti dediğimiz ilk defa cinsel ilişki yaşayan kadınlarda olmasını beklediğimiz bir durum..Görüp değerlendirdikten sonra ilaç tedavisi ile çözülebilir👍

14 Ekim 2020 14:05