KS
Soru Sahibi
5 Nisan 2019 17:25

Kizimla ilgili

Yekta bey merhaba benim 29 aylik bir kizim var. Ben yemek yemesi ve ilac icirmek konusunda cok zorlaniyorum kesinlikle iciremiyorum. Kızım aşırı hareketli kesinlikle oyuncaklarla oynamiyor. Kendisine zarar verecek seylerle ugrasiyor. Ne yapmam ve nasil davranmam gerekiyor bilmiyorum. Ne onerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Yekta Özkan
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Kusura bakmayın özel bir iş nedeniyle geç cevap veriyorum, çocuğunuz yaş gereği ayrılma-bireyleşme döneminde hırçın olması riskli işler yapması bir dönem yaş dönem özelliği olabilir çocuğunuzu ilk olarak davranış kontrolü ve yaşıtlarıyla doğru ilişki kurabileceği kalabalık olmayan ve işin ehli bir kreş öğretmeni gözetiminde kreş eğitimi öneriyorum; bu süreçte de zorlanma yaşayabilirsiniz; en yakın çocuk psikiyatrisi hekiminden randevu alıp çocuğunuzun ve sizinle arasındaki bağını-iletişimi gözlenmesi, sonrasında tutum önerileri almanızı tavsiye ederim; çok geçmiş olsun...

22 Nisan 2019 20:14