UE
Soru Sahibi
12 Ocak 2020 15:54

Kizim yurumuyor

Hocam 18aylik kizim var herseyi zamaninda yapti basini dik tutmayi donmeyi gayet hareketli bi cocuk ellerini ayaklari hic durmuyor soylediklerimi anliyor bazi seyler soyluyor anne baba vs.yurumeye gelince korkuyor elindenvtutunca destekli yuruyor ama tek basina ayakta duramiyor poposunun ustunde gidiyor ve yeni emeklemeye basladu doktora goturdum bi sorun cikmadi sadece kansizlik cikti benim nasil bi yol izlemem gerekiyor tesekkur ederim hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Esra Göker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Gelişimsel açıdan değerlendirilmesi için çocuk nörolojiye başvurun herşey normalse korkusunu yendiğinde yürümeye başlayacaktır . Bazı bebeklerde bu durum görülebilir. Gelişimini etkileyecek erken doğum, beslenme yetersizliği , ciddi kansızlık veya vitamin eksikliği gibi bir durum yoksa 1-2 ay içinde gelişme gösterecektir

16 Ocak 2020 22:49