BA
Soru Sahibi
8 Eylül 2014 17:26

Kistik fibrozis

Hcm merhaba 31 yasinda 2 cocuk annesiyim. 3 ay 8 gunluk 1 kiz cocugum var.1 hafta once onun alnini optugumde tuzlu oldugunu farkettim.yanagi,kolu,ensesini optum oralar tuzlu degil sadece alni va basinin ustu.herhangi bir saglik problemi olmadi bu zamana kadar.bi ara koyde usuttu sanirim bi hafta kadar uyurken oksurdu sonra kendiliginden gecti.yemesi iyi kilosuda gayet iyi.acaba kistik fibrosiz olabilirmi.ter testi yaptirmalimiyim birde hangi bolume gitmem gerekli cok tesekkurler.ailemizde bu hastaliktan yok..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Akçay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

merhaba, öpme ile tuz tadı görülmesi kistik fibroz belirtilerindendir. ter testi yapılabilir. çocuk göğüs hastalıkları uzmanına gidebilirsiniz. geçmiş olsun.

9 Eylül 2014 22:39