BA
Soru Sahibi
29 Ocak 2014 16:17

Kist Hidatik

Benim teyzeme yaklaşık 3 ay önce karaciğer kist hidatik tanısı kondu.. 3 ay sonra tekrar kontrole gitti, sonuç olarak büyüme göstermiş ve karaciğerin arka kısmına da yayılmış, kanında da 1/80 hidatik rastlanmış. Doktoru kesin olarak ameliyat önermiş. Size sorum şudur:''Cerrahi operasyon sonucunda düzelme gözlenir mi? ve bu kist hidatik tekrarlama gösterir mi? Ameliyat riskli bir ameliyat mıdır? '' bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

kaç santım olduğunu soymemeışsınız bu onemlı ameliyat büyükçe ama tam tedavi olur nüks olasılığı azda olsa hep vardır ama iyi bir amelkyiat sonrası bu çok düşüktür

29 Ocak 2014 19:26