AD
Soru Sahibi
8 Temmuz 2021 00:18

Kısırlık/infertilite

Merhaba seval hanım stres kadınlarda kısırlık yapıyormu ?

15 cevap
Cevaplar (15)
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

sterese bağlı hormonal dengesizlik söz konusu olabilir

8 Temmuz 2021 07:59
AD
Soru Sahibi

Merhaba stres ve uzun süre korunmak gebe kalmayı zorlaştırır mi

5 Ağustos 2022 10:37
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yapabilir durumun değerlendirilmesi hormonlarınıza bakılması için adet başında kontrole gidin.

5 Ağustos 2022 15:47
AD
Soru Sahibi

3 senedir korunuyoruz bu süre uzun mu gebe kalmayı zorlastirirmi

5 Ağustos 2022 16:23
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik iseniyor ise Kopunmayı bırakıp deneyin sıkıntı yok ise gebelik olacaktır.

6 Ağustos 2022 10:30
AD
Soru Sahibi

Stresten kısırlık olurmu peki seval hanım

6 Ağustos 2022 10:36
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

sterese bağlı hormonal dengesizlik söz konusu olabilir buda gebe kalmayı zorlaştırabilir.

7 Ağustos 2022 08:33
AD
Soru Sahibi

Merhaba apranax kullanımı gebe kalmayı zorlaştırır mı

13 Ekim 2022 19:00
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu ilaç ağrı kesici gebelik ile ilgili değil.

14 Ekim 2022 09:15
AD
Soru Sahibi

Merhaba seval hanım dolorex hamile kalmayı güçleştirirmi reçetede öyle yazıyor

14 Aralık 2023 18:00
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ağrı kesiciyi sürekli mi kullanıyorsunuz gebeliği direk engelle durumu söz konusu değil.

15 Aralık 2023 09:39
AD
Soru Sahibi

Evet sürekli kullanıyorum

15 Aralık 2023 13:19
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Düzenli bir şekilde kullanıyor iseniz bazen endometrium üzerinde olumsuz etkisi olabilmekte

16 Aralık 2023 09:27
AD
Soru Sahibi

Endometrium ne demek teşekkürler

16 Aralık 2023 12:54
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bebeğin tutunacağı rahim içi tabaka

18 Aralık 2023 09:36
AD
Soru Sahibi

Merhaba 37 haftalık hamileyim suyum geleli 24 saat oluyor su azalırsa bebeğe ne gibi zararı olur teşekkürler

18 Aralık 2023 19:08
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Doktorunuz ile hemen temasa geçin doğum başlamış olabilir.

19 Aralık 2023 09:07
AD
Soru Sahibi

Merhaba seval hanım kısırlığa neden olan ilaçlar hangileridir ağrı kesici vs çok teşekkürler

19 Aralık 2023 23:02
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kısırlığa sebep olan ağrı kesici diye bir kategori yok genel vücut sağlığı içerisinde etki mekanizmasına bağlı kullanıldığı sürece gebelik olmaması için korunulması gereken ilaçlar var tabiki sizin kullandığınız farklı bir ilaç var ise değerlendirmek gerekir.

20 Aralık 2023 10:10
AD
Soru Sahibi

Dolorex i düzenli sürekli kullanıyorum endometrium üzerine zararı olurmu veya kısırlığa yol açar mı

28 Ocak 2024 17:00
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Dolorex ağrı kesici neden sürekli kullanıyorsunuz.

29 Ocak 2024 12:16
AD
Soru Sahibi

Basim ağrıdığı için kısırlığa yol açar mı

29 Ocak 2024 13:41
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

başınız ağrıdığında kullanıyorsanız sıkıntı yok sürekli baş ağrısı var ve sürekli kullanıyorsanız farklı bir sorun olabilir değerlendirilmeli.

31 Ocak 2024 10:02
AD
Soru Sahibi

Sürekli kullanıldığında kısırlık yapar mi

31 Ocak 2024 13:36
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yapmaz

1 Şubat 2024 09:36
AD
Soru Sahibi

Merhaba maydanoz suyu ve adaçayı içmek düşük yaptırır mi

20 Mart 2024 12:33
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum değil ama halk arasında sebep olduğu düşünülüyor.

20 Mart 2024 14:28
AD
Soru Sahibi

Merhaba sürekli dolorex ve kalidren kullanımı endometrium a olumsuz zarar verir mi çok teşekkürler

31 Mayıs 2024 20:23
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sürekli kullanımda implantasyon üzerine olumsuz etkisi olabilir.

1 Haziran 2024 09:57