ÇM
Soru Sahibi
6 Eylül 2019 22:12

Kırılan amalgam dolgunun değişimi

Merhaba doktor bey, 10 yıl önce 1. molar dişime yaptırdığım amalgam dolgu biraz aşınmış ya da bir parçası kırılmış. Hafif sızlıyor ve yemek yerken rahatsız ediyor. Amalgam dolgunun zararlarını da öğrendikten sonra bunu çıkarttırıp kompozit dolgu yaptırmak istiyorum. Dolgu yapılacak alanın büyüklüğü kompozit dolguya imkan verir mi? Bana ne önerirsiniz hocam? Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Suat Arusan
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Beyaz kompozit dolgu her diş için yapılabilir, bu konu da bilinçli bir diş hekimine gitmelisiniz , geçmiş olsun ..

11 Eylül 2019 14:55