çs
Soru Sahibi
20 Mayıs 2018 08:43

kimyasal düşükmü

ben test yaptım tek çizgi silik çıktı ve arsından kan tahlili yaptırdım beta 6.18 cıktı ultrasona girdiğimde rahim duvarı kalınlaşmış döllenme olmuş tutunmaya yer arıyor dedi doktor bir önceki adet tarihim 18 nisan ve benim 11 mayısta kanamam oldu gittim doktora gebelik var dedim kan tahlili yptı 1.20 sonuç ve bana gebe olmadığımı söyledi ultrasonla bakmadı bile benden parça geliyor ve bu ay aşırı ağrılı eger adet olduysam benim aklıma takılan eger adet oldusam bu tutunmaya çalışan döllenmiş dediği içimdeki parçaa nerde lütfen bana yardmcı olun bu kimyasal düşük olaablirmi internetten araştırdım ama

9 cevap
Cevaplar (9)
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bhcg de gebelik sınırı 5 dir. Muhtemelen kimyasal gebelik geçirmişsiniz. Adet kanamanız uzarsa tekrar muayene olmanızda fayda var. Geçmiş olsun

20 Mayıs 2018 10:20
çs
Soru Sahibi

peki tekraar doktora gidip kontrol olmam gerekirmi ve bu benim hamile kalmama engel olurmu nedeni nedir bu düşüğün bünyemlemi alakalı bişey

21 Mayıs 2018 18:42
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebeliklerin belki de çoğu bu şekilde sonlanıyor. Bu tesadüfi bir durum. Ancak 3 kez tekrarlarsa ileri tetkik ile araştırılması gerekir.

22 Mayıs 2018 03:32
çs
Soru Sahibi

peki ben tekrar adet olucakmıyım bu ay birde bana yumurtalıklar da bi problem olablir demişlerdi bunun için giymelimiyim doktora

22 Mayıs 2018 14:40
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kontrolünüzü ihmal etmeyin yaptırın.

22 Mayıs 2018 15:15
çs
Soru Sahibi

merhabalar benim adetime 1 gün var ben kan testi yaptırdım beta 24.82 çktı hamilemiyim yoksa adete yakın beta degeri yükselirmi

23 Ağustos 2018 12:08
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik testiniz pozitif yani gebelik var. Ancak 2 gün arayla testi bir iki kez tekrarlayın 2 günde bir ikiye katlaması gerekir. Hayırlı olsun

23 Ağustos 2018 13:21
çs
Soru Sahibi

peki ben eşime söylemelimiyim hamileyim diye ölüyorumm suan heycandann

24 Ağustos 2018 00:24
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evet gebesiniz

24 Ağustos 2018 08:06
çs
Soru Sahibi

merhabalar *** *** ** de test sonucum *** *** **.18 de test yaptım beta 45.24 cıktı kan sonuçlarım bu hamile olduğumu söylemiştiniz simdi nasıl bi yol izlemeliyim doktora komtrole gtmelimiyim daha önce 2 defa düşük yaptım lütfrn yardımcı olun

27 Ağustos 2018 07:54
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik testi sonuçlarınız iyi yükselmiş, Şikayetiniz olmazsa 10 günsonra dr usg de görebilir. Folik asit başlayın

27 Ağustos 2018 08:21
çs
Soru Sahibi

merhabalar 318 beta degerim nasl sizce normal mi yüksekmii kaç haftalık acaba bide bu haftayı son adet günümün ilk gününden mi hesaplıycam yoksa bitişindrn mi

30 Ağustos 2018 23:12
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

29 Ağustos sonucunuzsa iyi gidiyor. Usg de bebek göründüğünden itibaren haftası daha net hesaplanacaktır.

30 Ağustos 2018 23:50
çs
Soru Sahibi

merhabalar 9 haaftalık hamileyim 10 gün boyunca hastanede yattım mide bulantısı ve kusmadan 2 güün oldu ckalı yine aynı oldum kusuyoruö napablirim molur yardıöcı olun

1 Ekim 2018 21:20
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik bulantılarını gebelerin yarısında görüyoruz. Çok azında şiddetli kusmalarla beraber olabiliyor. Kusma sizi rahatlatmaz, geçiştirebiliyorsanız kuru birşeyler atıştırın. Potasyum içeren kuru kayısı, muz patates gibi yiyecekler de fayda eder. Ama kusma fazlaysa o zaman vücudunuzda açığa çıkan su ve elektrolit kaybını yerine koymak gerekir. Arada hastanede yatırarak tedavi etmek gerekebiliyor. Hipnoz veya bilişsel terapilerle tedavileri de deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

3 Ekim 2018 09:16
çs
Soru Sahibi

merhabalar hocam son adet tarihim mart ayı ama hangi gün olduğunu hatırlamıyorum nisan ayında hiç adet görmedim mayıs 3 de idrar teati yaptım tek çizgi silik cktı kan testi yaptırdım beta değeri 3738 cktı acaba hamilemiyim hamileysem kaç haftalık ve adet tarihimin hangi gün olduğu nasıl hesaplayabilim tesşekkür ederim smdiden

6 Mayıs 2020 05:18
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

BHCG değerine göre hamilesiniz. son adet tarihinden emin değilseniz ultrason yaptırmanızı tavsye ederim. ultrason sonucuna göre gebelik ve doğum tarihiniz belli olacaktır. hayırlı olsun.

7 Mayıs 2020 23:53