be
Soru Sahibi
6 Nisan 2014 08:38

kilo veremiyorum

hocam merhaba ben yıllardır zayıflama sorunu olan biriyim daha ilk okula giderken 80 kiloydum lise dönemlerimde 110 kiloya kadar çıktım daha sonra profesyonel spor hayatım oldu diyetisyene gittim 15 kilo verdim sporu bıraktım aldım tekrar diyet,isyene gittim tekrar verdim derken uzun yıllar sonra geçen sene 69 kiloya düştüm evlendim 10 kilo aldım boyum 1,83 kilom 79 şuan kilo veremiyorum gerçekten iradesine sahip biriyimdir kilo takıntımdan dolayı şuan yaklaşık 1 aydır mesala hergün olmasa bile bazen hergün olmakla beraber 1 saat yürüyüş yapıyorum koşu bandında 5 km yürüyorum günde 2 lt su tüketiyorum ekmek yemem evde en son pilav makarna hamur işi ne zaman pişti bilmiyorum örneğin size dün yediklerimi yazıyorum sabah 4 adet galeta 2 dilim peynir şekersiz kahve çayımda kahvemde şeker kullanmam asla öğlen iki ince dilim ekmek 2 köfte ayran çok az salata akşam 1 saat tempolu yürüyüş 5 km ardından akşam yemeğinde yarım kepçe çorba ve 10 kaşık olmuştur pırasa yemeği az yağlı salata 1 saat sonra 15-20 badem bitki çayı gecede 1 bardak süt ben nerde yanlış yapıyorum kilo veremiyorum kırılma noktam ne zaman başlıycak

1 cevap
Cevaplar (1)

meraba ; Tebrik ediyorum ,düzgün bir beslenme düzeniniz var,aslında artık kilo vermektense verdiğiniz bu kilolaro korumayı öğrenmeniz gerekiyor,hayatınız boyunca yaptığınız fiziksel aktivitelerinizi bırakmamanız gerekiyor Yaptığınız yanlışlara gelince;sabah 4 adet galeta ,4 dilim ekmeğe tekabül eder ve de karın doyurmaz ,onun yerine yulaf veya çavdar 2 dilim ekmek yani(50 gr ) yersen seni daha çok doyuracaktır öğle ve akşam yemeklerinde salatayı (yağmiktarını kısıtlı olmak şartıyla ) fazla yemelisin,2 köfte sana az gelecektir köfte,et miktarını biraz artırmalısın akşamları tükettiğin badem-fındık miktarını azaltmalısın onun yerine sebze tüketebilirsin sevgiler

15 Nisan 2014 09:49