öe
Soru Sahibi
31 Mayıs 2014 23:12

kilo alamama

Merhaba doktor bey ben 19 yaşındayım boyun 162 kilim 48 uç yildir ayni kilodayim. Gecen sene dahiliye doktoruna gittim tahlillerimde herhangi bir sorun olmadığını dedi. Üzerinden bir yıl geçti hala ayni kilodayim bu beni olumsuz etkiliyor çarşamba günü yine gidicem doktora. T3 t4 testi ysptiricam. Sizin fikirlerinizi nedir ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ümit Çetinkaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

TSH, serbest T4, açlık kan şekeri, açlık insülini, HgA1c, vitamin B12 ve vitamin D (25 OH-) testlerini yaptırtınız. Eğer bunlarda bir problem yoksa yeteri kadar yemediğiniz için kilo alamıyorsunuzdur.

1 Haziran 2014 18:42