kz
Soru Sahibi
23 Temmuz 2015 14:19

kıl dönmessi olabilir mi

merhaba efendim. ben 14 yaşındayım. biz son bikaç gündür ailece salonda yatıyoruz hava sıcak ve salonda klima var diye . ben de yerde yatıyorum. dün gece farkettim kuyruk sokumum çok ağrıyo ve şişlik var. sanki icinde bişey var gibi ama çok aşırı sert de değil. sivilce mi oluşuyo yoksa kıl dönmesi mi bilemedim. hiç iltihap, delik, akıntı yar falan yok. çok hafif bir kızarıklık varr. ama çok ağrıyo. temas edince oturup kalkarken falan nolur yardım edin ben çok korkuyorum

2 cevap
Cevaplar (2)

Geçmiş olsun Zeynep Hanım. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Muayene olmadan ne olduğunu anlamak çok mümkün değil. Bir genel cerraha muayene olmanızı öneririm. Sonuçta bir Pilonidal sinüs ( kıl dönmesi ) bile olsa tedavisinin basit olduğunu belirteyim. Sağlıklı günler dilerim.

23 Temmuz 2015 16:40
kz
Soru Sahibi

Teşekkürler

24 Temmuz 2015 12:12

Rica ederim . Tekrar geçmiş olsun.

24 Temmuz 2015 13:06