AE
Soru Sahibi
26 Aralık 2017 23:26

kendini savunmayı öğretmek

Merhabalar oğlum 25 aylık sosyal ve uyumlu bir çocuk genel olarak paylaşımcı yaşıtlarından biri kendine vurduğu zaman savunamıyor sadece ağlıyor yada bizden medet bekliyor yada örneğin arabası elinden alındığındada aynı şekil oğluma kendini savunmasını nasıl öğretebilirim saldırgan bir çocuk olmasın fakat biri kendine vurdugundada savunmayı bilsin istiyorum kendine vurulduğunda sende vur demekte olmuyor karşıdakide çocuk okul hayatında bizde olamicaz yanında.. ezilsin istemiyorum yada bu durum gelecek yaşantısında içe dönük pısırık bir yapı oluştursunda istemiyorum bu olayı nasıl çözebilirim nasıl bir yol izlemeliyiz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Sizin bu konuda sende vur şeklinde öğretmeniz uygun olmaz. Zaten bu sırada kendisi de gözlemleyerek öğreniyor. Bir kez ağlıyor ama sonra aynısını kendisi de deneyecektir. Sizin öğretmeniz gereken kavga etmemesi mesajını vermek olmalı. Kavga ortamından uzaklaşması olmalı. İstesenizde istemesenizde kendisi bunu arkadaşlarından öğrenecektir. Oğlunuza sevgiler.

9 Ocak 2018 14:56