KC
Soru Sahibi
19 Ocak 2019 18:38

Kemik ödemi

Suat bey merhaba. Kemik ödemi de denen AVN hastalığı için sülük tedavisi uygulanabilir mi ? Yardımcı olursanız çok seviniriz Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Suat Arusan
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun. Kliniğimizde yapılan tedaviler geleneksel ve tamamlayıcı tıp tedavileridir ve vücuda destek tedavileridir. Rahatsızlığın sebebi ne olursa olsun, bir dokunun kan dolaşımı ve oksijenasyonu arttırılırsa dokulardaki tamiratta hızlanmaktadır. Sülük, hacamat, ozon, bioenerji, akupunktur gibi tamamlayıcı tıp tedavileri dokunun kan dolaşımını, oksijenasyonunu ve enerji dengesini düzenleyerek tamir mekanizmasına destek olmaya çalışır. Kliniğimiz geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları yaptığı ve araştırma veya tanı koyma imkanımız olmadığı için, hastalarımız daha çok tanısı konulduktan sonra bize danışmaktadır ve tanısına göre tedavi kapsamımıza girip girmediğini daha net söyleyebilmekteyiz. Öncelikle vücutta oluşan ödemin neden oluştuğunun(travma, tumor, metabolik sorunlar, vb.) araştırılması önemlidir. AVN yani Avascular Nekrozu kast ediyorsanız bu rahatsızlıkta esasen dolaşım bozukluğu kaynaklı kemik dokuda oluşan kanlanma sorunu mevcuttur. Bu rahatsızlıkta sülük ve ozon tedavisini destek tedavileri olarak önermekteyiz.Sülüklerin bünyesinde var olan enzimlerin tamir edici özelliği, inflamasyonu baskılayıcı, ödem çözücü ve hasarlı bölgeden kan uzaklaştırıp, yeni kan dolaşımını düzenlemesi özelliği için sülükler tedavide kullanılır. Ozon tedavisi vücudun oksijenasyonunu arttırmak için destek tedavisi olarak kullanılır. Bu rahatsızlığa yönelik daha önce tedavi uygulayıp yanıt aldığımız hastalarımız mevcuttur. Ancak tedaviye yanıt, hastalığın ne kadar süredir olduğu, altta yatan diğer patolojik sebepler ve hastaya ait faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle tedaviye yanıt alamadığımız hastalar da olabilmektedir. Tedavilerle ilgili ayrıntılı bilgiye internet sitemizden de ulaşabilirsiniz.

21 Ocak 2019 11:16