28 Ekim 2013 22:04

kemık lezyonu

sayın hocam kolay gelsın ben 42 yasındayım gecen yıl nöroendokrın tümör apandıks tanısı nedeniyle sag hemıkolektomı amelıyatı oldum takıbım sırasında sımdıde kemık sıntıgrafısınde sol skapulada metastatık lezyonlara uyumlu 7 cm tümör tespıt edıldı önerınız nedır benım suan ne ağrım nede sancım var hıc rahatsızlık vermıyor bu benım ıcın olumlumu yada agrı zamanı gelmedımı kemık yapısında bozukluğa neden olmadığını soyledıler bılgılendırırsenız sevınırım bıraz karamsarım kemıklerım ılerde kırılma yaparmı yada kısa zamanda amelıyat olsam cozume gıdermıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın İsmail Bilgin, Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu nöroendokrin tümörler son yıllarda ortaya çıktı, bunun GDO'lu gıdalarla ilişkili olduklarını düşündürecek çok fazla kanıt var. Sizde operasyonla zaten alınmış, skapuladaki lezyon bambaşka bir şey de çıkabilir. Bu lezyon eğer PET vb. ile saptandıysa, yani elinize gelmiyorsa, metastaz denmesi de çok doğru değil. PET tutan ne varsa gösterir. O nedenle içinizi daraltmayın. Hayır ele geliyor ve aynı duruyorsa, o zaman lipom vb. bile olabilir, doğrulanması gerekir. Zira doktorlar görülen her şeyi metastaza yorma eğilimindeler, gereksiz tedavi girişiminde uzak durun. Saygılarımla Yavuz Dizdar

8 Kasım 2013 07:18