TU
Soru Sahibi
1 Ocak 2014 13:31

kemik iliği ödemi

Merhaba Hocam 27 yaşında öğretmenim benim yaklaşık 7 aydır sol kalça bölgemde hareketle artan ağrılarım oluyor. Görev yaptığım ilde ortopedi uzmanına muayene oldum. Röngen ve sakroiliak eklem mr çekildi, kan değerlerime bakıldı. Kan değerlerim normal çıktı ve mr sonucum şöyle; Sol sakroiliak eklem aralığı normal genişlikte olup eklem yüzeylerinde kemik iliği ödemi ve IVKM sonrası kontrast tutuluşu izlenmektedir. Sağ sokroiliak eklem genişliği ve eklem yüzeyleri normaldir. Kesitler dahilindeki diğer kemik yapılarında kortiko-medüler sinyal intensitesi normaldir. Kas ve yumuşak doku planları normaldir. Doktorum deltacortil 5 mg. Sabah akşam on gün kullanmamı istedi. On günlük süre içinde ağrılarım neredeyse tamamen geçti. İlaç bitti ve 4 gün sonra ağrılarım tekrar başladı. Kontrol için gittiğimde 3 hafta daha deltacortil sadece akşam kullanmamı istedi. 3 hafta kullandım ve ağrılarım yine geçti. İlaç bittikten 2 hafta sonra ağrılar tekrar başladı. Tedavi süresince kendimi hiç yormadım ve istirahat ettim yine de iyileşme olmadı ne yapmamı önerirsiniz. Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Turgut Nedim Karaismailoğlu
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Şikayetleriniz romatizmal bir olaya benziyor. Bu yönden incelenmesi uygun olur.Bir romatoloji uzmanına görünmeniz iyi olur. Geçmiş olsun.

5 Ocak 2014 23:01