km
Soru Sahibi
30 Temmuz 2017 22:06

kekeleme cozum

Merhabalar... oğlum 2014 doğumlu hiç bir sorunumuz yoktu durup dururken kekelemeye başladı ne yapmam gerekiyor yada hangi doktora götürmem gerekiyo bilgilendirirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

merhabalar.. öncelikle bir çocuk nörolojisi ve bir kbb uzmanına götürmenizi öneririm.. gerek duyulduğunda da bir konuşma terapistinden destek almak gerekebilir.. bu süre zarfında düzgün konuş şöyle söyle tarzı ifadelerde bulunmamanızı, sözünü kesmeden ve tamamlamadan sabırla bitirmesini beklemenizi öneririm.. kekelemeden önceki gibi davranmaya özen gösterin.. bu dönemlerde olan kekemelik genelde geçici kekemelik olarak geçer ve çocuğun hızlı düşünme gücüne sahip olduğu kelime dağarcığı yetmediği için ortaya çıkar.. resimli kitaplardaki olayları anlattırıp bol bol konuşmaya teşvik edip tedirgin olmadan sabırla dinleyerek yaklaşmanızı öneririm.. iyi günler..

14 Ağustos 2017 09:19