BS
Soru Sahibi
4 Haziran 2021 07:08

Kataraktsorunu

Kataraktsorunu kataraktgoz hastaligi Hocam saygilar ilri miyopim-11kataraktim var miyopi yuzundrn ameliyat riskliymis ameliyatan cekiniyorum goze faydali gidalar yokmu hergun dogadan marka acisiz salgam duyu bir bardak iciyorum goze zarari varmi tecrubeli bir uzman olarak oneriniz yokmu bu tür riskli ameliyatlara başarı oranı.nasil

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Bayraktar, Öncelikle 41 yaşında katarakt gelişmesini pek beklemeyiz ama kataraktınız varsa ve ameliyat olmanız gerekiyorsa riskleri göze almaktan başka seçenek yok. Yüksek miyopide ameliyat daha riskli olsa da uygun koşullar ve iyi bir cerrahi ile başarılı sonuç alma şansınız oldukça yüksek. Katarakt açısından aldığınız gıdaların bir faydası-etkisi olmaz. Geçmiş olsun...

8 Haziran 2021 09:29