BM
Soru Sahibi
9 Temmuz 2020 13:03

Kataraktligoz

Kataraktligoz Kataraktligoz sebebiyle gorme tabakasinda odem olmus dideral hap acular damla macutein onetildi sizin baska oneriniz yokmu ileri mitopi -12 diger gozumun nosuda ayni katarakt var amelıyat miyopi yuzunden riskliymis oneriniz yokmu hocam intetnete goz icin kantaron yaginin birer damla konulmasinin iltihaplari onledigi gormeyi artirdigi yaziyor dogrumu yuksek miyopi olup korlukle ameliyat neticesi kor vakaları basınızdan gectımı Gizle

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Bayar, Katarakt ameliyatı sonrası kornea tabakasında, ya da makulada ödem gelişebilmektedir. Sizin anlatımınızdan makulada ödem olduğunu anlıyorum. Görme düzeyinizin ne olduğunu bilmiyorum. Ancak çok gerekli değil ise düğer gözünüzün ameliyatını ertelemek daha doğru olur. Doktorunuzun tavsiyelerine uymanızı öneriririm. Saygılarımla

10 Temmuz 2020 10:58