AM
Soru Sahibi
3 Temmuz 2020 14:24

Kataraktligoz

Hocam saygilar kardesimde santral venoz retinopati hastaligi var ayrica ileri miyopi-10 katarakti var bu hastalik icon dideral acular damla3*1/bir ay macutein lutein hap verildi tecrubeli bir uzman olarak baska ne tur ilaclar etkilidir onerinize tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Aymas, Öncelikle geçmiş olsun. Retina benim ilgi alanım olmamakla birlikte verilen ilaçlar yeterli duruyor. Makular ödem var mı, ciddiyeti nasıl, intravitreal enjeksiyon veya laser yada fotodinamik tedavi gerektirecek bir durum mevcut mu bir retina uzmanı tarafından değerlendirilmesi uygun olacaktır. Kataraktın ciddiyeti içn de yine muayene etmeden bir yorum yapmak uygun değildir. Tekrar geçmiş olsun. İyi günler...

7 Temmuz 2020 09:48