IM
Soru Sahibi
10 Şubat 2020 16:46

Kataraktgoz

eşimin gözünde katarakt var su anda kalın barsak kanseri yüzünden kemoterapi görüyor bu tedavinin katarakt ılerletırmı gözün cabuk kapanmasına sebebiyle olurmuş etkisi gecıcımı olur dekyek goz damlası kuruluk ıcon kullanıyor hocam artik tek doz damlLar yok sisedekiler var farkedermi onerınız yokmu goz numarası -3mıyopı benim gozum-13mıyopı katarakt var dıger goz-12katarakt yok ne yapılabilir ameliyat riskli Yani hbac1 6vemiyopi yüzünden onerınız yokmu bana ankaradatecrübeli nerde olursa olsun bir uzman önerinin z yokm / Gi

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Fahrettin Acar
Göz Hastalıkları

Kemoterapi kataraktı ilerletmez. Ayrıca katarakt ameliyatı olmaya da engel değil. Eşiniz ameliyatını olabilir. Değişik firmaların tek dozluk göz yaşı damlalar var piyasada. Rahatlıkla temin edebilirsiniz. Ayrıca bulamazsanız diğer göz yaşı damlalarını da kullanabilirsiniz. Sizin gözünüzdeki katarakt da ameliyat ile alınıp hem tedavi edilebilir hem de gözlükten kurtulabilirsiniz. Sizin ve eşinizin katarakt ameliyatlarınız konusunda size yardımcı olabilirim.

16 Şubat 2020 21:37