IM
Soru Sahibi
2 Eylül 2014 21:08

kaslarda agrı ve seyirme var

hocam merabanalar ben 20 yaşında bi tıp öğrencisiyim . İki haftadır bacak kaslarımda agrı ve seyirler var . bütün kan testlerim yapıldı sadece demir bağlama kapasitem bi miktar yüksek çıktı ( 470) b12 de biraz az ( 130) emg normal . anksiyete bozukluğum var ilaçlarımı bıraktım kafama göre 6 ay oluyo. Beyin tomografisine gerek var mı sizce MS veya ALS için ? ne yapmalıyım ? teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Seyirmelerde sağlık çalışanlarını ALS çok korkutur genelde fakat seyirmelerin çok büyük kısmı başka benign nedenlerden kaynaklanır, 130 B12 için yeterince düşük bir değer, bu bile tek başına bir sebep, B12 eksikliği bir çok nedene bağlı olabilmekte, en başta beslenme ile ilgilidir, bazen atrofik gastritte neden olabiliyor, sizdeki değerlerde İ.M enjeksiyonlarla takviye edilmesinde fayda var, içinizin rahat etmesi ve ilaç tedavilerinizin planlanması için nöroloji veya fizik tedavi hekimine görünmenizde fayda var, geçmiş olsun dileklerimle.

3 Eylül 2014 09:25