19 Mart 2014 10:13

kasıklarda sancı

mrb doktor hanım.ben daha önce biçok kez muayene oldum. ve yapılan emar sonucum şöyle: büyüğü sağ overde yaklaşık 24*34 mm boyutunda, sol overde 30*48 mm boyutunda olmak üzere T1 ağırlıklı kesitlerde hiperintens, T2 ağırlıklı kesitlerde hafif hiperintens İVKM sonrasında anlamlı sinyal değişikliği saptanmayan USG ile birlikte değerlendirildiğinde komplike kistik lezyonlar izlenmiş olup tanımlanan lezyonların ayırıcı tanısında öncelikle endometrioma ve hemorajik over kisti gözönünde bulundurulmalıdır.emar sonrasında yaptırdığım CEA 0,54, CA125:18,4 çıktı. Doktorum kesin endometrioma demedi. sormak istediğim reglim biteli 10 gün oldu ama son 3 gündür kasıklarımda şiddetli bir ağrı ara ara bulantı ve koyu renkli bir akıntı var, kendimi iyi hissetmiyorum..sizce neden kaynaklıdr

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

kistler leke ve ağrı yapabilir siz tekrar kontrole gidin kist çatlaması da olabilir iyi günler

19 Mart 2014 14:14
Soru Sahibi

mrb doktor hanım.. çikolata kistleriyle ilgili birşey sormak istiyorum..benim sağ ve sol overde olmak üzere boyutu 3-4 arasında değişen 2 kistim var..mens dönemlerim çok sancılı geçer, ve son 3 aydır mensin ortasında koyu kahve akıntı mevcuttu 1 hafta süren..ama son 1 aydır mens sancılarım ve akıntı şikayetim belirli oranda düzeldi..arada kontrole gidiyorum..kist boyutlarında değişme yok..bu şikayetlerimin son ayda düzelmesi çikolata kistinin erime yada küçülme eğiliminde olduğu söylenebilirmi?yada çikolata kistleri kendiliğinden küçülebilirmi?buarada doğum kontrol hapı kullanmıyorum..cevaplarsanız sevinirim..

25 Haziran 2014 10:12
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Çikolata kistleri kendiliğinden düzelmez ama herzaman şikayet yapmayabilir iyi günler dilerim

25 Haziran 2014 10:45