ÖH
Soru Sahibi
16 Temmuz 2018 12:44

Kasik agrisi

Doktor bey merhaba . Ben 2011 yilinda sol açik kasık fitigi ameliyati oldum . 2 bucuk yil once 2 kasigimdada fitik cikti . Ozellikle eski ameliyat bölgemde agrim yogundu . 8 ay once yani Ekim ayinda çift tarafli kapali kasık fitigi ameliyati oldum . Agrilarim dahada siddetlendi ve algoloji bolumunde tedaviye basladim . Aralik ayında algolojide neurontin ilacina başladim ve şubat ayında 2 kasıgımada sinir blokaji yapildi lakin faydasi olmadi . Genel cerrahi doktorunun tavsiyesiylede 2 ay önce daha geniş kapsamli sinir blokaji yapildi lakin agrilarim ilginç bir şekilde dahada artti . Doktorum ameliyat bölgesine yapilan blokajlar işe yaramaz ise belden yapariz planlamasini işleme alarak 45 gün önce agrinin en çok oldugu sol tarafima belden blokaj uyguladi . İlk 10 15 gün çok iyi gelmişti doktorum kontrole gittigimde bunun etkisinin gecip gecmiycegini 3 ila 6 ay arasinda gorücez dedi lakin agrilar iyne öncesi kadar olmasada yuzde 20 30 geri dondu . Bundan 3 gün önce buseferde sag tarafima belden blokaj uygulanip sol tarafima kasik bolgesinden rahatlatma amacli islem sonunda blokaj uygulandi . Lakin agrilarim hala yüzde 100 gecicek duzeye gelmedi izlemem gereken yol nedir nasil kurtulurum agrilardan

4 cevap
Cevaplar (4)

anladığım kadarıyla doğru yoldasınız. muhtemelen radyofrekans yaparak doktorunuz ağrılarınızı daha uzun süreli azaltacaktır. Geçmiş olsun

17 Temmuz 2018 12:07
ÖH
Soru Sahibi

Kasık bölgesinden etki olmayinca Radyofrekans agriyi daha uzun süreli dediginiz gibi azaltmak için yapildi . 4 ila 6 ay içinde 2 sefer yapilicakk sanirim beklemek gerekiyormuş . Bu sürecte kasık bolgesinden blokajlar yapilicak . Benim size sormak istedigim şu doktor bey . Buradan danistigim 1 2 Genel cerrahi doktoru O bölgedeki sinirlerin belden baslayan kismiyla çikarilma operasyonu yapilabilir önerisinde bulundu . Lakin kendi Algoloji ve g.cerrahi doktorum öyle birşey yok dedi . Algoloji doktorum En son ihtimal Yaşim itibariylede önermedigi sinir yakma işleminden bahsetti ama yakarsak beldeki o sinirin bagli olsugu kaslar felç demektir işlevi kalmayacak o yuzden hadi gel onu yapalim demek istemiyorum dedi . Sinir çikarilma operasyonu ile sinirin yakilmasi ayni etkiyimi verir yani o bolgedeki kaslari işlevsiz halemi getirir 2 işlemde .

18 Temmuz 2018 22:13

pulse radyofrekans yapılırsa felç olma ihtimali daha düşük. Algoloji doktorunuz kim?

20 Temmuz 2018 13:21
ÖH
Soru Sahibi

Istanbul ümraniye egitim araştirma hastanesi uzman doktor hale hanim . Doktorum 26 yasinda oldugum için sinir yakma işlemi en son aşama bile olsa şu anlik dogru bulmuyorum o sinirlere bagli kaslarini kullanamicaksin dedi . Radyo frekans tedavisi icin ilk tedavinin uzerinden 4 ila 6 ay gecmesi gerekiyormus ama bu surede ön kasık bölgesinden blokaj uygulayacaktir . Doktorumun bahsettigi sinire ufak capli voltaj göndererek siniri iptal etme ile sizin söylediginiz pulse radyofrekans ayri şeylermi hocam ?

20 Temmuz 2018 13:28

Hasan bey, sizin muayenenizi ben yapmadığım için bir şey diyemiyorum ancak zaten bir Algoloji kliniğine başvurmuşsunuz ve doğru yoldasınız. Geçmiş olsun.

23 Temmuz 2018 10:32
ÖH
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam değerli görüşleriniz için . Benim size son sorum sinir yakmasi işleminde kaslari kullanamiycak olmamin bana ne riski olur . Sinirler yakilinca bu agrilar yüzde yüz geçer diyebilirmiyiz . İyi çalişmalar .

24 Temmuz 2018 21:30

Yüzde yüz diye bir şey yoktur, ağrıbloklarında, ama yüzde elliden fazla bir rahatlama olduysa bu başarılıdır, sizde de bu olmuş, bence algoloğunuzun vereceği ek ialaçlarla bu daha da iyiye gidecektir, geçmiş olsun

24 Temmuz 2018 23:49

Yüzde yüz diye bir şey yoktur, ağrıbloklarında, ama yüzde elliden fazla bir rahatlama olduysa bu başarılıdır, sizde de bu olmuş, bence algoloğunuzun vereceği ek ialaçlarla bu daha da iyiye gidecektir, geçmiş olsun

24 Temmuz 2018 23:49