BZ
Soru Sahibi
2 Ekim 2018 13:36

KASAİ AMELİYAT- BESİN TIKANMA YAPARMI

Merhaba hocam oğlum yaklaşık iki ay önce biliyer atrezi teşhisi koyulup başarılı geçen kasai ameliyatı oldu. Sorum şu olacak şuan anne sütü ile besleniyor sadece bunun üzeri ek besinler verilse bebeğimizde yeni yapılan safra yolunda tıkanma olma olasılığı var mıdır. Ya da ne zaman ek besin verebiliriz kilo alması açısından.ve ilerleyen zamanlarda normal besinler yediğinde tıkanma gibi bir olasılık nedir.İleride karaciğer nakli olma olasılığı olduğundan dolayı kilo alması gerektiği söylenmişti...Şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Burak Tander
Çocuk Cerrahisi

Öncelikle çok geçmiş olsun. Besinler safra yolunu tıkamaz. Bu konuda kaygılanmayın. Sizi izleyen Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı doktorun önerileri doğrultusunda beslenmeyi düzenleyin ve ek gıdalara onun gözetiminde geçin. Selamlar

2 Ekim 2018 16:35