çM
Soru Sahibi
29 Nisan 2015 08:52

karpal tünel sendromu

Merhaba sayın hocam, eşim üçüncüye 32 haftalık hamile.118 kğ ile başladık şuan 119 kğ.hamileliğe bağlı yüksek tansiyon ilacı da kullanıyor,ellerinde-parmaklarında özellikle başparmağı ile işaret parmağında daha çok geceleri çok uyuşma var, bu uyuşmayla ilgili doktorumuz apikobal hap iç dedi,APİKOBAL içince hafifledi, ayrıca b12 si de düşük değil 325. Klasik yapılan tahliller ve tansiyonunda bir anormallik yok. Fizik tedavi uzmanına gittik, karpal tünel sendromu var dedi, hamilelik bitince geçer, ancak şuan yapabileceğimiz bişey yok denildi. bunun için bize ne önerebilirsiniz? çok teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gülçin Gülşen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba, Dirsekte ve el bileğinde ödeme bağlı sinir basıları olabilir, dolaşımı düzenlemek için bazı egzersizlerin yapılması gerekir. Eşinizi değerlendiren hekime danışınız, çünkü kişinin kaslarını değerlendirerek egzersiz vermek gerekir.

29 Nisan 2015 10:47