EY
Soru Sahibi
6 Eylül 2020 22:49

Karında anormal boyutta büyüme

Iyi günler efendim rahatsız ediyorum benim bir sorum olacaktı iki aylık bir bebeğimiz var ve karnı çok anırma bir şekilde büyüme yapıyor gaziantepte yazıyoruz buradaki çocuk hastanesi ve ünüversite hastanesine başvurduk yanlız herhangi birseyi olmadığını söyleyip bizi başından saldılar nasıl bir yol izlemeliyiz size bebeğimizin nesi vardır bize yardımcı olurmusunuz

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Esra Göker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

2 aylık bir bebeğin karnı hafif şiş olabilir hele de kabızlık ve gaz şikayeti varsa ancak bunun dışındaki durumlar için en azından bir karın ultrasonu yapılabilir iç organlarına bakılabilir. bebeği görmeden ve tetkik etmeden birşey söylemek ne yazık ki bu durumda zor

14 Eylül 2020 13:13
EY
Soru Sahibi

Karnı normalin dışında büyüyor zaten efendim hani öyle kabız şişkinliği gaz şişkinliği gibi değil karnının üzerine sanki bitane kavun yerleştirmişler gibi

26 Eylül 2020 09:17
Uzm. Dr. Esra Göker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

öyleyse mutlaka incelenmesi gerekir . dediğim gibi görmeden yorum yapmak mümkün değil.

12 Ekim 2020 13:33
EY
Soru Sahibi

Elimde tahlil sonuçları var biz gaziantepteyiz

12 Ekim 2020 15:27
Uzm. Dr. Esra Göker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzaktan tahlil sonuçlarına bakarak yorum yapamam

19 Mayıs 2021 17:43