AD
Soru Sahibi
19 Kasım 2015 17:29

Kardeşi Kabullenmeme

2. çocuğu düşünüyoruz. Fakat 13 yaşında oğlum var. Kardeş istemiyor. Çok tepkili yaklaşıyor. Kendisinin 2. plana atılacağını, sevgimizi daha çok doğacak çocuğa vereceğimizi düşünüyor. Ben çok endişeleniyorum. Ne yapmamız gerekir. Çocuk dusuncesinden vazgeçmemiz mi gerekiyor? Nasıl davranacağımızi bilemiyoruz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Oğlunuzun bulunduğu yaş itibariyle ergenlik döneminde olduğunu düşünebiliriz. Bu yaş döneminde oğlunuz babası ile annesi için bir rekabet içinde olabilir. Kendisine ikinci bir rakip istememesi gayet anlaşılır bir şeydir. Ancak oğlum istemiyor diye çocuk yapmaktan vazgeçmeniz uygun değildir. O da kardeşine ve yeni duruma alışacaktır mutlaka. Saygılarımla.

24 Kasım 2015 21:39