mh
Soru Sahibi
1 Nisan 2016 01:37

Karaciğer rahatsızlığı

Sayın Hakan bey merhaba. 70 yaşındaki annem hidrosefali hastası ve ameliyat öncesi enfeksiyon kurutma sebebiyle antibiyotik kullandı 15 gün boyunca. Fakat bu ilaç yan etki yaparak yüzde şişme meydana getirdi. Acil müdahale ile serun takıldı. O geceyi rahat geçirdi fakat ertesi gün idrarı çok koyu çıktı ve kenidini iyi hissetmesine rağmen yüzü son derece solgundu. Karaciğer de ciddi bir sorun olabilirni ve ameliyat öncesi bir öneriniz olurmu zira ameliyatta bir sorun olması bizi üzer elbet. Değerli önerilerinizi bekliyorum. Çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Hande Hanim, hastamizin yakinmalarinin ciddi olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle muhakkak dahili muayene yapılması için en yakın hastanede bir iç hastaliklari uzmanına muayene için başvurmanızi oneririm. Çok geçmiş olsun dileklerimle.

1 Nisan 2016 08:00