ÇP
Soru Sahibi
17 Eylül 2021 17:27

Karaciger enzim yuksekligi

Hocam merhaba. Teyzem 53 yasinda. Rutin kan testinde (Alt)Sgpt 264, (AST)sgot 128 cikti. Dr hepatit b olabilir detayli bakilsin dedi. Kendisi kilolu ve surekli hamur işi yiyor. Bu degerler henuz karaciger yaglanmasi olamaz mi? Hepatit ihtimali mi yuksek? Tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Enzim yüksekliği çok önemli,hepatit B ye bağlı olabilir,yağlı karaciğer+ hepatit b de olabilir veya başka nedenler de olabilir.Yapılacak testlerle neden belli olabilir,sonuca göre tedavisi de ayarlanacaktır diye düşünüyorum.

17 Eylül 2021 18:36