TM
Soru Sahibi
11 Aralık 2017 22:42

Karaciğer enzim yüksekliği

Merhaba 26 aylık kızım var. 4 aylıkken çoklu besin alerjisi teşhisi kondu ve o zamandan beri mama kullanıyoruz. Giderek diyetini açıyoruz ve inşallah düzeliyor. Son 2 aydır karaciğer enzimleri ( Alt, Ast, alkalen fosfataz, vitamin B12) yüksek çıkıyor.Alt , Ast max değerinin 6 katına kadar çıktı. Daha sonra 2 katına kadar indi tekrar yükseldi. Karaciğer ile akla gelen tüm testler( hepatit, pıhtılaşma, ultrason, doku transmisyon, metabolik , serbest bakır ) yapıldı ve normal çıkıyor son çare olarak biyopsi yapılması istendi. Ama bu beni korkutuyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Size görmeden yardımcı olabilme şansım maalesef pek yok. Konya'daki gastroenterolog arkadaşların sözünü dinlemek en mantıklı çözüm olacaktır...

19 Aralık 2017 20:33
TM
Soru Sahibi

Teşekkür ederim

21 Aralık 2017 00:35
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

24 Aralık 2017 12:46