KY
Soru Sahibi
21 Mart 2024 13:44

Karaciger büyümesi

Merhaba hocam ne demek oluyor tehlikeli bir durummudur BATINİÇİ GAZ SUPERPOZİSYONU NEDENİYLE İNCELEME SUBOPTİMALDİR. KARACİĞER BOYUTU 158 MM ARTMIŞTIR (HEPATOMEGALİ). KARACİĞER İNTERNAL EKOJENİTESİ HOMOJEN YAPIDA OLUP SOLİD VEYA KİSTİK LEZYON SAPTANMAMIŞTIR. KARACİĞER İNTERNAL EKOJENİTESİ DİFFUZ OLARAK ARTMIŞTIR.(DİFFUZ YAĞLANMA- GRADE1 HEPATOSTEATOZ LEHİNE) SAFRA KESESİ LOKALİZASYONU VE BOYUTU DOĞALDIR. SAFRA KESESİ LÜMEN EKOJENİTESİ DOĞAL OLUP KALKÜL, ÇAMUR VEYA KİTLESEL LEZYON İZLENMEMİŞTİR.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Bu sorunuzu muayene olduğunuz hekim değerlendirecektir. Lütfen O'na sorunuz.

22 Mart 2024 08:54