bn
Soru Sahibi
10 Ekim 2016 00:23

kaplama diş ve enfeksiyon

Hocam geçen yıl kayseriye gittiğimde alt sağ arkadan 3 tane sol alt arkadanda 2 tane dış çektirdim geçen temmuzda gittiğimde de zamanım az olduğu için kaplama diş yapıldı alt on dişlerim inceltildi kanal tedavisi yapıldı sol arkaya doğru kısımda bi tane sağlam disim kaldı 10 tane kaplama yapıldı 2 gün sonra ankaraya döndüm ama sık sık kaplamalar cok ağrıdı geceleride zonglama oluyordu ama ben istemsiz dişlerimi çok sıkan biriyim ondan olduğunu düşünüyordum.dun yine ağrımaya başladılar şuan yanağım şişmiş durumda ve ağrı var kaplamalar enfeksiyona neden olurmu hocam yoksa o arkaya doğru olan yerde kalan sağlam disimmi enfeksiyona neden oldu burda dişçiye gitme imkanım yok ne yapmalıyım tuzlu su ile gargara yapıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Gürkan Erenel
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Diş yada dişlerinizde enfeksiyon sebebiyle kanal tedavisi gerekiyor gibi görünüyor. Antibiyotik ve ağrı kesici kullanımı sizi kosa sürelide olsa eahatlatacaktır. En kısa zamanda bir hekime görünmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun

10 Ekim 2016 07:06