ÇG
Soru Sahibi
17 Mart 2015 18:34

kangren

Merhaba ben 15 yaşındayım . Çok takıntılıyım bir yerde kangreni gördüm ve hemen telaşlandım .Tansiyonumu ölçmek için otomotik aletler koluma taktım yanlış takmışım çok fazla şişirdi ve o an uyuştu ara ara sanki üstüne yatmışım gibi huzursuz ve ara sıra uyuşma oluyo kolumda aradan 45 saat felan geçti morarma yok kangren olmuş olabilirmi kaç saate ortaya çıkar teşşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Gökhan Bey. Bahsettiğiniz nedenlerden dolayı kangren olma ihtimaliniz yoktur. Kangren, mikrobunun bulaştığı ve üremek için uygun koşulları barındıran vücutlarda görülebilen bir hastalıktır. Sizin kastettiğiniz bir organımızın kanlanmasının yani beslenmesinin bozularak nekroza (geri dönüşsüz çürüme) gitmesi veya kanın vücuda geri dönemesine bağlı şişlik ve morarma olması - ki bu durumda kalıcı bir damar tıkanıklığı gerekir - saatler içerisinde gelişmesi beklenir. Sizin durumunuzda endişe verici bir gelişme olmayacağını söyleyebilirim. Sağlıklı günler dilerim...

17 Mart 2015 19:02