AM
Soru Sahibi
19 Temmuz 2018 00:59

Kanda 23 bin beyaz küre

Merhaba Kadri Bey uzun süreli bademcik şişmesi ve ağrısı,kusma,yemek yiyememe, ve şiddetli karın ağrısı ile acile gittim Ve Genel Cerrahi kanımda 23 bin beyaz küre bulunduğunu belirtti hastanede 4 gün süren bir antibiyotik tedavisi uygulandı. Sonrasında yaklaşık 1 yıl bu konudan şikayetim olmadı fakat en son hastaneye gittiğimde tekrardan beyaz küre sayımın arttığını ve kanımda enfeksiyon bulunduğunu belirttiler fakat Kıbrısta ikamet ettiğimden dolayı ve doktorun bana şu da olabilir bu da olabilir gibi ihtimallere dayalı verdiği cevaplardan tatmin olamadığım için sizlere danışmak istedim. Enfeksiniyonun kanımdan tamamen temizlenmesi için ne yapılması gerekmektedir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, 1. ) Beyaz küre artışı yapan pek çok sebep vardır. Enfeksiyonlar bunlardan biridir. 2.) Enfeksiyonun tamamen temizlenmesi demek, nerede enfeksiyon varsa (boğaz, diş, akciğer vb.) onun tespit edilerek doğru ilaçla, doğru sürede tedavisi demektir. Her bölgedeki enfeksiyonun türü, seyri farklıdır. Anladığım kadarıyla sizde ne enfeksiyonu olduğu belli değil. 3.) Sizi görüp muayene etmemiş birisi olarak bu kadar yorum yapabilirim. Geçmiş olsun

23 Temmuz 2018 12:15