YM
Soru Sahibi
11 Ocak 2014 23:12

Kanal Tedavisi yaptırdıgım diş ağrıyor!

1-2 sene önce dişime kanal tedavisi yaptırdım ve son 1 haftadır agrıyo doktora gittim hap verdi geçmezse gel dedi gittim tekrar tedavi iyi yapılmış ama biraz taşmış dedi geçmezse cekelim dedi yasım daha 18 cektırmek ıstemıyorum napmalıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Ayşe Gür
Diş Hekimi

merhaba Dolguda kök ucunda taşkınlık olduysa taşkın kısım ve kök ucunun da bir kısmı kesilerek alınıyor.buna apikal rezksiyon denir.ama bu işlem her dişe yapılamaz.uygun bir diş değilse çekilmesi doğru olacak gibi görünüyor.geçmiş olsun.

14 Ocak 2014 21:01