bm
Soru Sahibi
20 Ocak 2015 21:45

Kanal tedavili dişin ağrıması

Merhaba Ülkü Hanım, Ben yaklaşık 6 ay önce dişime kanal tedavisi yaptırdım. Diş hekimim tatilde olduğu için başka bir hekime yaptırmıştım, ağrı olduğundan biraz aceleye gelmişti.. Sonrasında kendi hekimime gittim ve bana kanalları iyi temizlemediğini söyledi. Tekrar açıp temizlememiz gerek dedi.4 ay boyunca ağrı vs. olmadı fakat şu birkaç gündür üzerine bastırınca, yemek gelince ağrıyor, dokunmasam ağrı vs. olmuyor. Filmi de ekledim sizce de tekrar bir işlem gerekiyor mu? Bir de ben 18 yaşındayım, 20lik dişlerimi sizce çektirmeli miyim? Çektirmezsem diş düzenimin bozulabileceğini söylediler ama daha çıkmadığı için cerrahi olarak çekim yapılıyormuş sanırım. Ve de sonrasında ağızda uyuşma kalma ihtimali varmış herhalde. Tam olarak bilemiyorum, bu konuda da beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden..

1 cevap
Cevaplar (1)

Kanal tedavinizin tekrarı faydalı olacaktır. Yirmi yaş dişlerinin sinirde kalıcı hasar bırakıp bırakmayacağını değerlendirmek için tomografi gerekir. Bu konuda yetkin bir çene cerrahına danışmanız faydalı olacaktır

23 Ocak 2015 17:54