çs
Soru Sahibi
7 Temmuz 2020 15:19

kan testi sonucum

Karin mide agrisi şişkinlik şikayeti ile gittim kan testi sonucum hbac1:48 glikehemoglobin:6,5 pdw:21,9 ldl kolestrol: 146 bunlar yuksek çıkan değerlerim bunlar ne demek aciklarmisiniz ve alerjik astim bronşit im var duzenli olarak ilac kullaniyorum

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Emre Çakır
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

iyi günler öncelikle .tetkikler net olarak yazılmamış tekrardan daha net ve detaylı yazmanız rica olunur.

8 Temmuz 2020 17:31
çs
Soru Sahibi

Hbac1 : 48 , glikehemoglobin:6,5 , kolestrol:146 pdw:21.9 , glukoz: 102 hocam karin agrisi ve siskinlik şikayetiyle gittim alerjik astim hastasıyım foster ve airpass kullaniyorum

9 Temmuz 2020 12:30
Uzm. Dr. Emre Çakır
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Karın ağrınızın bu tetkiklerle hicbir ilişkisi yok.Dispepsi yani karın şişliği şikayeti ivedilikle arastırılmalıdır .Altından genelde herhangi bir hastalık cıkmaz.Kilo ve stres en büyük etken .Fizik muayene ve anemnez gerekir .Burdan tetkiklerinize baktıgımda hba1c değerimiz 6.5 sınırda diyet yapmalı ve 3 beyazdan uzak durmalıyız .Kolesterol değeriniz hangi kolesterol ldl hdl kac saat ac kaldınız gibi soruların cevaplanması gerekir yorum yapabilmek için .

10 Temmuz 2020 12:03