11 Aralık 2022 09:41

Kan tahlili ve ilaç değerlendirmesi

Hocam merhaba annem 62 yaşın da 29 kasım da vitamin ve tam kan sayımı sonuçların da sadece iki değer düşük çıkmış gerisi normal çıkmış yorumlarsanız sevinirim wbc 4-10 sonuç:3.29 neu# *** *** ** sonuç:1.94....... wbc eskiden 3.5 3.8 çıkardı hep 6 ay da bir kan tahlili yaptırıyoruz bu yüzden....eski ilaç geçmişi düzenli kullandığı ilaç yoktu bilinen hastalığı yok şükür sadece beyin kılcal damarı için ecopirin 100 mg kullandı bir kaç ay alt bacaklar da az varis olduğu için galiba eklem ağrısı çekti bilek ve bacaklar da ve bacaklar da morarmalar oluşmuştu biz de 2 ay olacak kestik ilacı geçti...bir buçuk aydır da citoles 5 mg kullanıyor uyku için sorum şu bu iki düşük değerlerden korkmalımıyız ne önerirsiniz tetkik tedavi gibi ilaçlar mı kanı bozdu acaba tşkler

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Korkmanıza gerek yok. 3 gün sonra yaptırın, değerler normal sınırlar içinde görülür.

12 Aralık 2022 13:36
Soru Sahibi

Tşk ederiz hocam

13 Aralık 2022 22:35
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

..

14 Aralık 2022 08:41