DK
Soru Sahibi
3 Ocak 2019 10:42

Kan pıhtılaşma testi

Hocam diğer sonuclarımda mutasyon saptanmamıştır yazıyor ama bunlarda şöyle yazıyor. MTHFR (A1298C) HOMOZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR. PAI-1 5G/4G : 4G/5G Tüp bebekle hamile kalıp kalp atısını duyamadıgımız için kürtaj oldum. Çıkan sonuc nedir? ne problemim var ne yapmam gerek kan pıhtılşmam varmı bilgilendirirseniz cok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun öncelikle, MTHFR nin A1298C mutasyonu pıhtılaşma üzerine büyük bir etkisi bulunmamaktadır. Fakat PAI geninde saptanan genotip, pıhtılaşma için risk oluşturabilmektedir. Kadın doğum hekiminiz bu noktayı dikkate alarak gebelik öncesi ve sürecinde kan sulandırmaya yönelik tedaviyi düşünebilir.

10 Ocak 2019 12:07