gg
Soru Sahibi
12 Aralık 2017 14:07

Kan hastalıkları

Hocam merhabalar bir konuda danışmak istiyorum.son yıllarda kol ve bacaklarimda sebepsiz morluklar oluşmakta kan testlerim en son bir ay önce yapıldı rbc 4.26 bunun dışındaki bütün değerler normal aralıkta.bunun yanında yaygın vücut ağrısı var ama romatizmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.geçen yıl preferik yayma yapıldı sonuçları bir doktor görmedi henüz pnl %62 lenfosit%30 monosit%6 eozinofil%2 trombositler yeterli eritrositler mikrosiitoz yazıyor diğer değerlerin karşısı boş hocam ben hergün kendi kendime panikliyorum lösemi ya da başka bir kanser belirtisi var mı bu testlerde nolur yardım edin bunlara ek olarak diş eti kanaması da var arastirdigimda hep lösemi vb.hastalık olabileceği yazıyor internette.ben 4 ay önce doğum yaptım bebeğim küçük bırakıp doktora gidemiyorum bir cevap verin hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Morluk pek çok durumda karşımıza çıkar. Ayırıcı tanı için pek çok şey bilmek gerekiyor. Sizi genel olarak muayene etmeden bir şey söylemek mümkün değil. Şunu yazayım ki ilk ve hemen akla gelecek şey ille de lösemi olacak diye bir kural yok. örneğin kadınlarda, tamamen iyi huylu olmak üzere morluk sık görülebilir. ama sizi görmeden buna karar verilemez. Bir Hematolog sizi yüz yüze görmeli. Geçmiş olsun.

17 Aralık 2017 00:28