yc
Soru Sahibi
23 Eylül 2019 03:21

kan değeri

İyi akşamlar murat bey kan değerlerimde sorun varmı WBC=4.05 RBC=4.14 HGB=11.3 HCT=34.5 RDW-CV=10.6 PDW=12.3 HBsAg=0.12 ANTİ HBs=< 3.10 ANTİ HCV=< 0.02

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba İlk bakışta ciddi bir sorun yok. Ancak böyle değerlendirme yanlış olabilir. Kimin kan sonuçları, kaç yaşında, mevcut olan ya da geçirilmiş bir hastalık varsa nedir....? gibi bir çok sorunun cevabı önemlidir. Bu da ancak kişiyi muayene ederek ve dinleyerek öğrenilebilir ve doğru değerlendirme ancak bu şekilde olur. İyi günler

23 Eylül 2019 06:39
yc
Soru Sahibi

Ben 62 yaşındayım herhangi bir hastalık geçirmedim sadece kalp hastasiyim bacaklarından ve kollarımda morluklar vardi bu yüzden tahlil yaptirmistim aile hekimi bir sey olmadığını söyledi . Bu morluklarin sebebi nedir

24 Eylül 2019 00:15
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Sizi muayene etmeden yorum yapamam. Çok farklı sebeplerle oluşabilir bu morluklar. Bir dahiliye uzmanına muayene olunuz. İyi günler

24 Eylül 2019 05:16