AS
Soru Sahibi
14 Ekim 2020 21:46

Kalprotektin testi sonuç

Hocam merhaba benim 15 yaşında bir kızım var 14 eylül tarihinde kalprotektin testi 501 cıktı aradan iki hafta geçtikten sonra yapılan testte 758 çıktı kızımın şu an ağrısı yok bu sonuç nasil düşer ne yapmalıyız yardımınızı rica ederim saygılar hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Kalprotektin neden istendi? Önemli olan budur. Şikayeti yoksa tek başına önemsiz olabilir. Ama kolit gibi bir hastalığı varsa, bunu tahmin etmek ve takip için kullanılabilen bir testtir.

19 Ekim 2020 15:08