KF
Soru Sahibi
8 Temmuz 2019 23:52

Kalp Teklemesi

Merhaba Hocam, Ben 26 yaşındayım. Yaklaşık 4 yıldan beri kalp atışlarımda tekleme var. Ayaktayken, yürürken, koşarken sıkıntı yok. Ama sırt üstü uzandığım zaman teklemeler oluyor. Kalbim atacakmış gibi oluyor ama o esnada atmıyor, atması uzuyor ve birkaç saniye sonra atıyor gibi oluyor. Yani bu öyle oluyor ki art arda bazen 20-30 saniye bu şekilde atıyor kalbim.Ben bu 4 yıl içerisinde en az 10 defa kardiyoloji uzmanına gittim. EKG, Ultrason, Efor testi, Holter vs. Takıldı. Ama her gittiğim doktor hiçbir şey yok sağlamsın dedi. Hatta en son gittiğim doktor holter taktı 24 saat takılı durdu, bir gün sonra gittiğimde teklemeler gözüküyor ama önemsiz dedi. ancak ben bu teklemeleri çok fena hissediyorum. Bu sorunun günlük yaşantıma hiçbir etkisi yok, ağrı sızı vs. Yok. Ama ben bu teklemelerden kurtulmak istiyorum. Bu konuda ne yapmam lazım hocam şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu durum daha çok psikolojik yani panik atak veya anksiyete bozukluğu nedeniyle olabilir. Geçmiş olsun.

9 Temmuz 2019 20:40