KM
Soru Sahibi
10 Ağustos 2020 14:14

Kalp sorunu

sintigrafi istedi hoca sonucu: mps spect goruntulerinde; Her iki görüntülemede sol ventrikül kavitesi normal. Stres goruntulerinde; inferior duvar midventrikuler ve basal bolgede perfüzyon azliklari izlendi.sol ventrikulun diğer duvarlarda perfüzyon normal sınırlardadır.Istirahat goruntulerinde; inferior duvar midventrikuler ve basal bölgede izlenen perfüzyon azliklarinin hafifçe düzelerek devam ettikleri izlendi.Gated spect goruntulerinde; stres sonrası inferior duvar hafif hipokinetik olarak izlendi .diğer duvarlar normal sınırlarda.post-stres EF%45 **** sol ventrikül boşluğu; inferior midventrikuler ve basal bölgede hafifçe düzelerek devam eden perfüzyon azliklari(diyafragma atenuasyonu? Şüpheli iskemi?) Ile uyumlu olarak değerlendirilen mps spect bulguları.Normalden hafif düşük EF değerleri ve duvar hareketlerinde inferior duvarda hafif hipokinezi ile uyumlu gated spect bulguları. Bi anjiyo yaptırmak lazim dedi .sizinde görüşünüzü merak ediyorum biraz uzun oldu kusura bakmayin

2 cevap
Cevaplar (2)

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN, ANJİYO YAPILMASI UYGUNDUR.

12 Ağustos 2020 13:25
KM
Soru Sahibi

Hocam anjiyo yapıldı fatih medicalparkta sonucu; işlem sağ radial arterden perkütan yolla girilip ventrikulografi ve judkins yöntemiyle sağ ve sol önlük çeşitli pozisyonlarda selektif koroner anjiografi uygulandı.koroner anjiografi LMCA: NORMAL LAD: TIP 2 DUAL.NORMAL CX:DOMINANT YAPIDA.NORMAL RCA:NONDOMINAT YAPIDA.INCE YAPIDA VENTRIKULOGRAFI:YAPILMADI . NORMAL KORONERLER HOCAM YUKARKI SORUMDA SINTIGRAFI SONUCUMU SORMUSTUM ANJIYO UYGUNDUR DEMISTINIZ BU SONUCA GORE KALP ILE ILGILI BASKA ISLEME GEREK VARMIDIR

12 Ağustos 2020 14:49

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN, KORONER ANJİYOGRAFİNİZ NORMALDİR. BAŞKA BİR TETKİKE GEREK YOKTUR.

13 Ağustos 2020 16:33