ÜE
Soru Sahibi
30 Nisan 2014 13:58

kalp krizyle mide fıtğını nasıl ayırdedebilirim.

yol yürüyünce diyafram çizgisinde , spazm oluyor sanki, geğirmek ihtiyacı duyuyorum.yıllar önce mide fıtığım tespit edilmişti.bazen dirseklerime ağrıda yayılıyor,kalbe baskı oluyorda kalp kasları oksijensizmi kalıyor diye korkuyorum,damarlarımda plaka oluşmamış.diğer tetkiklerimde normal çıktı.otururken ağrı yok..beni aydınlatırmısınız.nasıl ayırırım fıtık etkisimi ,,damardanmı.,saygılarımla.(yaşım 67)

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Ünay, Mide ağrısı özellikle mide fıtığına bağlı ağrı göğüse yayılıp,kalp ağrısını taklit edebilir.Mide fığı kalp damarlarına baskı yapmaz.Damarlarımda palk yok diye yazmışsınız.Hangi tetkikler yapıldı?Efor testi yapılması iyi olur. Saygılarımla

3 Mayıs 2014 15:01