ŞS
Soru Sahibi
15 Mayıs 2020 15:25

kalp krizi

Doktor bey mrb, Artriyal septal anevrizmam var. Gecenlerde kontrole gittim kan tahlili ve holter takildi. Kan yağlarim iyi cikti holterde strese bagli hafif ritim degisikligi var dendi ve betablok 25mg ile losiram verildi. Losirami kullanmadim. Ayrica total kolestrol 163 hdl 38 ldl 72 trigliserit 205 seker 94 geldi. Surekli kalp krizinden korkmaktayim Doktor bi ritim bozuklugin yok dedi ASA da herkeste olan birsey coraspin kullan dedi Bilgi verirseniz cok sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Öncelikle çok geçmiş olsun atriyal septal anevrizma ile kalp krizi farklı durumlar atriyal septal anevrizma dan dolayı kalp krizi olmaz kalp krizi durduk yere olmaz risk faktörleri yani neden olması gerekir gereksiz korkuya kapılmayın ama kalp krizinden ediselerinizi gidermek ve kontrol için bu açıdan degerlendirme ve gerekli testlerin yapılması iyi olur

17 Mayıs 2020 12:11
ŞS
Soru Sahibi

Doktor bey cevap için tesekkur ederim Daha once efor testi ve holter takildi Ayrica kan tahlili ve ultrason periyotlarla yapiliyor. Daha onceki mesajimda yazdigim kan degerlerim sizce iyimidir. Tesekkurler tekrar

17 Mayıs 2020 13:03

Kan değerleri nde kolseterol ve şeker tahlili mevcut önemli bir durum görünmüyor

18 Mayıs 2020 15:30