as
Soru Sahibi
26 Mayıs 2014 16:10

kalp kapakçıklarında kireçlenme

Slm hocam bugün bir kardiyoloğa gittim,10 yıl önce geçirmiş(suan 24 yasındayım) olduğum romatizma sonucu kalp kapakçıklarımda kireçlenme olduğunu söyledi,8 aylık hamıleyım ilaç tedavisi önerdi ama ben suan ilaç kullanmak istemiyorum,ayrıca sezeryan doğum yapacağım risk var mıdır,ayrıca bu hastalığın günlük yaşamımı etkileyecek boyutları nasıldır,ne yemeli nelere dikkat etmeliyim.tesekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Anlaşılan geçirmiş olduğunuz ateşli romatizma kalp kapaklarını tutmuş. Tedavide kapaklardaki bozulma ve derecesi önemlidir. Bunu da sizi izleyen hekim değerlendirecektir. Şimdilik söyleyeceğim; tuzsuz yemenizdir, ayrıca sezeryan sırasında kapaklar mikrop kapmasın diye o dönemde antibiyotik kullanmak gerekir. İyi günler

27 Mayıs 2014 14:37